Finn intézmények 6G Koalíciót hoztak létre Finnország versenyképességének növelése érdekében

A legfontosabb finn kutató intézetek és 6G kutatást és fejlesztést végző vállalatok nemzeti koalíciót alapítottak annak érdekében, hogy növeljék Finnország 6G versenyképességét. A cél új nemzetközi partnerségek kiépítése, a nemzeti 6G együttműködés elmélyítése célzott és összehangolt közös akciókkal, valamint a finn 6G szakértelem globális hatásának erősítése.
A 6G Finland alapító tagjai az Aalto Egyetem, a Helsinki Egyetem, a Lappeenranta-Lahti Műszaki Egyetem, az Oului Egyetem, a Tamperei Egyetem, az Oului Alkalmazott Tudományok Egyeteme, a Nokia Bell Labs, a Technical research Centre of Finland (VTT), a Finn Védelmi Kutatási Ügynökség és a BusinessOulu, amelyek Finnország 6G szakértelmének magját alkotják. A 6G Koalíció hálózatként működik. A Finn 6G Koalíció ipari irányítója Dr. Mikko Uusitalo, a Nokia Bell Labs kutatási részleg vezetője. Megalakulása után a Koalíció kidolgozza a 6G K+F ütemtervet a legfontosabb nemzeti 6G prioritásokról.
Finnország indította el a világ első 6G kutatási programját (6G Flagship) 2018-ban, és a 6G kutatás és fejlesztés élvonalába tartozik világszerte. Jelenleg Finnország vezeti az EU által finanszírozott Hexa-X európai 6G K+F „zászlóshajó” kezdeményezést, és jelentős szerepe van más EU-s 6G intézkedésekben is.

The most relevant Finnish research institutes and companies doing 6G research and development have founded a national coalition, 6G Finland, to advance Finland’s competitiveness in 6G. The goals are to build new international partnerships, intensify national 6G cooperation by more prioritized and coordinated joint actions, and increase the impact of Finnish 6G expertise globally.
The founding members of 6G Finland are Aalto University, University of Helsinki, Lappeenranta-Lahti University of Technology, University of Oulu, University of Tampere, Oulu University of Applied Sciences, Nokia Bell Labs, VTT Technical Research Centre of Finland, Finnish Defence Research Agency and BusinessOulu that form the core of Finland’s 6G expertise. 6G Finland operates as a network to which new members are invited on a content basis. The industrial chairperson of the Finnish 6G Coalition is Dr. Mikko Uusitalo, Head of Research at Nokia Bell Labs.
After the announcement of the coalition, the members of 6G Finland start creating a 6G R&D roadmap on the most important common priorities.
Finland has been at the forefront of 6G research and development globally since the world’s first large-scale 6G research program, 6G Flagship was launched in Finland in 2018. Currently, Finland also leads the European 6G flagship initiative Hexa-X funded by EU and plays a significant role in other 6G measures of the EU as well.