Az 5G Labor célkitűzései közé tartoznak többek között az 5G technológia kutatására, 5G-n alapuló alkalmazások és szolgáltatások tesztelésére alkalmas kísérleti infrastruktúra, és nyitott innovációs laboratórium létrehozása
Továbbá az 5G technológiai megoldások és 5G alapú alkalmazások, szolgáltatások fejlesztése, tesztelése és demonstrációja, ill. üzleti hasznosítása.
Ezen kívül prioritás az 5G technológia oktatása, egyetemi és PhD hallgatók bevonása az 5G technológia, ill. alkalmazások kutatásába és fejlesztésébe.
Fontos még az 5G Koalíció céljainak megvalósításához, az 5G szolgáltatások hazai bevezetéséhez, valamint a magyar 5G ökoszisztéma fejlődéséhez való hozzájárulás.
A vállalkozások 5G irányú fejlesztéseinek és innovációjának a segítésére, különös tekintettel a hazai kkv-kkal való 5G innovációs együttműködésekre is nagy hangsúlyt fektet a laboratórium.
Széleskörű K+F kooperáció kialakítása a Magyarországon működő infokommunikációs vállalatokkal, berendezésgyártókkal és a távközlési szolgáltatókkal szintén célkitűzése az 5G Labornak.
További fókuszpont az EU 5G technológiára irányuló K+F kezdeményezéseibe és programjaiba való bekapcsolódás, részvétel más nemzetközi 5G K+F együttműködésekben.
Az eddigieken kívül még a zalaegerszegi járműipari tesztpályával is együttműködünk, bekapcsolódunk az ott folyó 5G irányú kutatás-fejlesztésekbe.
R&D&I priorities of the 5G Laboratory:
- Virtual, extended, and mixed reality (VR/AR/MR)
- 5G telepresence
- 5G-connected UAVs (Internet of Drones)
- High resolution streaming video
- Robotics, remote control of machines and tools
- 5G for Industry 4.0, private 5G networks
- Intelligent logistics
- Internet of Things (NB-IoT)
- 5G-based medical diagnostics és telemedicine
- 5G and Artificial Intelligence (AI)